Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[OI] Dziwny dźwięk

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [OI] Dziwny dźwięk

    Tak juz jest, ze jak napiecie w instalacji podczas rozruchu spada, to zaswiecaja sie lampki ABS i ASR. Dzieje sie to w OI jak i OII :idea: Jak bylo cieplo to sie nie zapalaly

    Akumulator ma juz kilka lat i jest to mozliwe. Generalnie jak akumulator ma dobre kilka lat to i tak czas go wymienic, bo 4-5 lat to czesto ich kres wytrzymalosci. Ja kiedys po zmianie na nowy akumulator tych kontrolek nie mialem przez kilka dni potem znow sie pojawily, auto odpalalo zawsze i nie bylo problemu.


    Ikonka akumulatora zostaje w kazdym aucie i ma zgasnac po odpaleniu i ustabilizowaniu napiecia ladowania.

  • #2
    [OI] Dziwny dźwięk

    Przy odpalaniu na zimnym silniku, nie od razu, pojawia się dziwny dźwięk. Uwaga! tylko, kiedy zapalę światła... Znika po kilkunastu sekundach. Dźwięk dochodzi ze strony kierowcy. Początkowo zaglądając pod maskę, myślałem, że to może pasek alternatora (dźwięk al'a ślizganie), jednak dźwięk dochodzi z przeciwnej strony. Niby to nic wielkiego, jednak to oznacza, że gdzieś nastąpiła jakaś zmiana, co powinno być niepokojące.

    Przy okazji. Samochód dławi się podczas odpalania na zimnym silniku (po zimnej nocy). Powiedzmy, że nie odpala tak, jak powinien. Jak można temu zaradzić? Kiedy miałem Astrę wystarczyła regulacja wtrysków, ew. pompy. Niektórzy dolewali kilka kropel specyfiku i trybiło. Przy Octavii nie chcę kombinować... [O1 TDI AGR]

    Z góry dziękuję za pomoc.

    Komentarz


    • #3
      A spróbuj włączyć inne odbiorniki elektryczne oprócz świateł (tylna szyba, wentylator, wciśnij stop, radio). Zobaczymy czy to od obciążenia czy może coś ze stycznikami.
      Jarek "Vinci"

      Komentarz


      • #4
        Mam podobną sytuację od niedawna ale nie ma to nic wspólnego z prądem bo zawsze odpalam bez radia/nawiewu/świateł.
        http://www.obslugaimprez.com/

        Nagłośnienie, Oświetlenie, Konferencje, Koncerty, Bankiety, Multimedia

        Komentarz

        POWRÓT NA GÓRĘ
        Pracuję...
        X